Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recepty

Příspěvky

Plněné vepřové filety se šampaňským krémem

14. 5. 2019

img_20190513_180733_1.jpg

Znáte to, přijdete večer unaveni domů a tam čekají hladové krky. Vy potřebujete fofrem vyčarovat teplou plnohodnotnou večeři, kterou můžete do dvaceti minut podávat … No tak to je fajn a doporučuji špagety s pestem, ovšem tento recept rovnou zapomeňte. Pokud ovšem o víkendu budete chtít poškádlit chuťové pohárky, tak to je jiná, to vytáhněte lahvinku Prosecca z báru a pusťe se radostně do vaření. Tak ono vaření s alkoholem bývá většinou radostné - pro vás určitě. Netuším, jak je to se zbytkem rodiny.

img_20190513_202501.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recepty | Komentářů: 0

Hovězí rolády se špenátem a ovčím sýrem & šťouchané brambory s tyrolským špekem na smetaně

28. 4. 2019

img_20190428_183344.jpg

Nikdy nepoužívám v kuchyni levná vína. Za á nepodlévám jenom jídlo, ale i sebe a za bé, každý pokrm je zrcadlem kvality surovin i naší nálady. Proto je dobré sáhnout po dobrém víně a vaření si užívat jako rozverný tanec v letním dešti, kdy se kapky tříští o horkou zem a vy si při tom zpíváte italské hity.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recepty | Komentářů: 0

Kefírové housky

8. 5. 2018

Vůně domova jsou různé, ale v okamžiku, kdy doma zavoní čerstvý domácí chléb nebo pečivo, se shodneme všichni na tom, že takto má domov vonět. Za dob našich babiček bylo zvykem mít na stole koláče a buchty, v neděli bývaly i kremrole a bylo radostí posedět u jednoho stolu. Nikdo nedržel v ruce mobil, lidé se bavili z očí do očí, popíjeli voňavou kávu a chválili hospodyňce nadýchanou bábovku.

dscn83181.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recepty | Komentářů: 0

Langoše

10. 4. 2018

dscn74101.jpg

Lángos je jeden z darů bohaté maďarské kuchyně. Nejedná se o komplikovanou specialitu a svou oblibu získal nejen v rodném Maďarsku, ale i v Rakousku, v Čechách, na Slovensku, v Německu, i v Polsku a na západní Ukrajině. Langoše se dříve pekly na začátku pece v blízkosti plamenů ( láng ), odtud pochází i jejich označení. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Recepty | Komentářů: 0