Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sušení a jiné experimenty

Příspěvky

Sušená koktejlová rajčátka v olivovém oleji

6. 10. 2020

Boom sušiček na ovoce už je sice za námi, ale přesto nebo právě proto jsem si nedávno pořídila úžasně inspirující knížku o sušení. Budu se snažit postupně zkoušet vše možné i nemožné, dobrušovat to podle sebe, ale začala jsem skromně se sušenými rajčaty. A vybrala jsem si k tomu rajčátka koktejlová, která měla až lehce jahodovou sladkou chuť. I po usušení to byla sama o sobě lahůdka, leč nedalo mi to a zkusila jsem domácí antipasti.

Naložená sušená rajčata mají široké uplatnění, lze je mlsat samotná jako předkrm, jsou často využívaná v mediterran kuchyni, do zeleninových a těstovinových salátů – zde přijde vhod i olej. Můžete z nich udělat pesto, přidat na chlebíčky či do pomazánek, fantazii se meze nekladou. Pokud chcete, aby vám naložená rajčata vydržela déle, je lepší používat sušené bylinky, jinak je důležité, aby byly všechny suroviny dobře zalité olejem.

Hotová naložená rajčata nechte uležet v chladu, ale nikdy v lednici, olivový olej lednici rád nemá. Na proležení potřebují rajčata alespoň týden, poté už je můžete konzumovat.